Endüstriyel Mutfak Ekipmanları ve Aksesuarları

İşletmelerin gıda pişirme, hazırlama, muhafaza etme ve temizliği için ihtiyaç duyduğu sanayi tipi mutfak malzemeleri endüstriyel mutfak ekipmanları olarak bilinir. Bu ekipmanların seçimi sağlam ve kaliteli olmalıdır. Doğru endüstriyel mutfak ekipmanları seçiminde paslanmaz çelik malzemeden yapılan ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca ürünlerin sertifikası olmasıdır. Diğer önemli husus hizmet veren şirketin kalitesidir. Tunachrom endüstriyel mutfak ekipmanları olarak bizler ürünlerinizin parça tedariklerini ve hizmetlerini sorunsuz olarak yapmaktayız. Ayrıca bizden aldığınız ürünlerin hangi firmanın garantisi altında olduğu bellidir. 
 
İhtiyaç duyulan endüstriyel mutfak ekipmanları genellikle pişirme ve hazırlık ekipmanları, buzdolapları, buz makineleri ve derin dondurucular, fırınlar, çalışma tezgahları ve ürünledir.
 
Soğutma Ekipmanları

Derin dondurucular ile işletmenizde bozulmaya müsait et, sebze gibi tüm gıda ürünlerinizi şoklayarak saklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra buzdolapları, buz makineleri ve teşhir dolapları da soğutma ekipmanları arasındadır. Endüstriyel buz dolapları gıdaya uygun soğuk veya sıcak havayı ayarlayarak zararlı mikroorganizmaların oluşumunu engeller. Gıda tazeliğini korumak için iç kaplama özelliklerine ve paslanmaz çelik özelliğine de sahiptirler. Mutfak kapasitesi büyük işletmeler için derin dondurucu odalar da bulunur. 

Buzdolapları içinde tek kapılı, çift kapılı, çekmeceli ve kapılı tezgah tipi dolaplar olmak üzere bir çok çeşit bulunur. Ürünlerin gösterilmesine imkan sunan teşhir dolapları da aynı şekilde bu kategori içerisinde yer alır. İşletmenizde sıcaklığını korumak istediğiniz gıdalar için sıcak teşhir dolaplarımız da bulunur. Bunların yanı sıra soğuk teşhir dolapları ile nötr sıcaklık ayarlı soğutma ekipmanları da mevcuttur. İşletmeniz için ihtiyacınız olan suyu istediğiniz her zaman soğuk tutan su sebilleri ve dondurma makinelerini de soğutma ekipmanları kategorisinde bulabilirsiniz.
 
Buz makineleri ise işletmenizde sürekli olarak buz üretmenizi sağlayacak endüstriyel ekipmanlardan biridir. Büyük kapasiteli buz makineleri ve geniş hacimli buz konteynerları ile istediğiniz oranda buzu stok yapabilirsiniz. Tunachrom endüstriyel dondurucu dolaplar ile dayanıklı ve garantili soğutucu ekipmanları onlarca model ve marka seçenekleri ile hizmetinize sunmaktadır. 
 
Hazırlık Ekipmanları
 
Endüstriyel mikser ve blenderlar, et hazırlık ve gıda dilimleme makineleri et ve kemik testereleri hazırlık ekipmanlarındandır. Bu makineler işletmenizde menünüzü hazırlarken daha kolay çalışmanızı sağlayacaktır. Hamurlu malzemelerle çalışmak için yüksek kapasiteli hamur yoğurma ve pizza makineleri bulunur. Tunachrom endüstriyel mutfak ekipmanları işletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda istediğiniz hazırlık ekipmanları ürünlerini size sunar.
 
Hazırlık ekipmanları arasında içecek ekipmanları da yer alır. Kahve ekipmanları, demlikler, fincan standları ile otomatik ve filtre kahve makineleri de işletmenize uygun olarak endüstriyel mutfak ekipmanları arasında yer alır. Ayrıca servis için soğuk ve sıcak içecek servis elemanları da bulunmaktadır. Termoslar, slush makineleri, meyve suyu ve süt dispanserleri hazırlık ekipmanları arasında yer alır. Tunachrom endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda da en kaliteli ürünleri ve profesyonel hazırlık ekipmanlarını kullanımınıza sunar.
 
Pişirme Ekipmanları
 
İşletmenizde dünya mutfağından her menüyü hazırlayabilmeniz için yüksek kaliteli pişirme ekipmanlarına sahip olmalısınız. Pişirme için kullanacağınız endüstriyel mutfak ekipmanları fırın, ocak, kuzine, fritöz gibi eşyalardır. Ocak ihtiyacı için set üstü ocaklar tercih edilebilir. Set üstü olarak kullanacağınız cihazların taşıma kolaylığı sağlar. Ayrıca kapladığı alan daha küçüktür. Bu da size çalışma kolaylığı sağlar. Bunların yanı sıra işletmelerinizde kolayca kullanabileceğiniz endüstriyel mutfak ekipmanları da bulunmaktadır. Kolay kullanımlı pişirme ekipmanları arasında waffle makineleri tost ve krep makineleri bulunur. Endüstriyel ızgaralar da işletmenizde pişirme kolaylığı sağlayıp çalışma ergonomisi kazandırır. Endüstriyel ızgara ve ocakların gazlı ve elektrik bağlantılı olanları bulunur. Tunachrom endüstriyel mutfak ekipmanları sizin için her markadan yüksek kalitede ürünler sunar.
 
Pişirme ekipmanlarını tercih ederken kullanışlı ve kaliteli olmalarına dikkat edilmelidir. Ayrıca kısıtlı bir pişirme alanına sahip restorant veya otel mutfakları için fazla oranda yemek hazırlanmasına imkan sunan uygun ekipmanlar tercih edilmelidir. Kaynatma kazanları, tavalar, pişirme tencereleri bu alana uygun seçilmelidir.
 
Çalışma Tezgahı ve Üniteler
 
Tabanlı, tabansız, hareketli ya da hareketsiz dizayn edilmiş mutfak için olan raflı çalışma tezgahlarının da birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunların yanı sıra alandan tasarruf için set altı ve set üstü çalışma tezgahları da bulunmaktadır. Temizliği kolay olan tezgahların seçimi de çalışma süresi açısından avantaj sağlayacaktır.
 
Bulaşıkhane Ekipmanları
 
Gıda işletmesi olmanın temel ögesi temiz çalışılan bir mutfak ve hijyenik mutfak ekipmanlarıdır. İşletmelerde temizliğin sağlandığı ortak alan bulaşıkhanelerdir. Endüstriyel bulaşık makinesi başlıca bulaşıkhane ekipmanlarındandır. Bulaşık makinelerinin işletmeler için değişik tipleri bulunur. Konveyörlü, giyotin tip ve tezgah altı bulaşık makineleri bunlardan bazılarıdır. Ayrıca bazı işletmeler de ayrıyetten bardak yıkama makineleri de bulunabilir. Kaliteli bir bulaşık makinesi size zamandan tasarruf sağlayacaktır. Bulaşıkhane tezgahları da işletme de bulunması gereken endüstriyel mutfak ekipmanlarındandır. Artık gıdaları sıyırmak için bulaşık sıyırma tezgahları, kullanılan araç ve gereçleri makineye koymadan önce sudan geçirmek için duş speyleri bulunmalıdır. Bulaşıkları dizmek için çatal, kaşık, bardak ve tabak basketlerine de ihtiyaç vardır.
 
Endüstriyel bulaşık makinelerinde yıkama yapabilmek için endüstriyel kimyasallara, bulaşık deterjanı ve parlatıcı ürünlere ihtiyaç duyulur. Bulaşıkların özenle temizlenebilmesi ve yeterince hijyenik olabilmesi için kaliteli bulaşık deterjanları tercih edilmelidir. Bir diğer bulaşıkhane ekipmanı da bulaşık tepsi ve tabak taşıma arabalarıdır. Taşıma arabaları arasında çöp toplama arabaları ile housekeeping arabaları da bulunmaktadır. Çöp toplama ve taşıma arabalarının yanı sıra hijyen ve temizlik açısından çöp konteynırları da işletmeniz de önemli yer tutacaktır. İşletme de uygun sayıda ve büyüklükte çöp konteynırları mutlaka bulunmalıdır. Kapaklı ve pedallı kovalar bütçenize göre paslanmaz çelikten olabildiği gibi plastikten de olabilir. Bulaşıkhane de bu ihtiyaçlar belirlenirken işletme de yapılan günlük üretim ve bulaşıkhane büyüklüğü dikkate alınmalıdır. 
 
Mutfak Ekipmanları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Mutfak ekipmanları seçimi yapılırken öncelikle işletmenizdeki mutfak alanının büyüklüğü belirlenmelidir. Endüstriyel mutfak ekipmanlarının tümü göz önünde bulunarak bütçeye uygun seçim yapılmalıdır. Mutfak alanı istenilen büyüklükte değilse ekipmanlar raflı ya da tezgah altı olarak tercih edilmeli ve uygun şekilde yerleştirilmelidir. Öncelikle mutfak tezgahı ve üniteleri belirlenmelidir. Üniteler yemek yapmaya uygun ve kullanışlı olmalıdır. Fazla yer kaplanması istenmiyorsa çekmeceli ve raflı olanlar tercih edilebilir. Bu bağlam da Tunachrom endüstriyel mutfak ünitelerini hijyen ve kalite ve görünüm açısından gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
 
Uygun ünite seçimi yapıldıktan sonra pişirme ve bulaşıkhane ekipmanlarını tercih edebilirsiniz. Bulaşıkhanenizde tercih edeceğiniz endüstriyel bulaşık makinesi mutlaka kaliteli olmalıdır. Bulaşıkhane için alacağınız dondurucu ve buzdolapları da aynı şekilde garanti servisi sürekli ve iyi çalışan bir markadan olmalıdır. İşletmenizin ihtiyacına göre teşhir dolapları ve dondurma makineleri de alabilirsiniz. Hazırlık ve pişirme ekipmanları alırken de döküm ve çelik gibi pişirme tavaları ve tencereler tercih etmelisiniz. Bu maddelerden yapılan ekipmanlar oldukça sağlıklıdır. 

cicek
resim